PZW oznakuje wody i łowiska specjalne - kolejne posiedzenie Prezydium ZG PZWPrezydium ZG PZW, obradujące pod przewodnictwem prezesa Eugeniusza Grabowskiego w dniu 1 lipca br. w Warszawie przyjęło informację o wspólnym posiedzeniu Prezydium ZO PZW w Nowym Sączu i Komitetu Roboczego ds. odbudowy Domu Kultury Wędkarskiej w Łopusznej, które odbyło się 7 czerwca br., w którym uczestniczyli przedstawiciele ZG PZW. Zaakceptowano propozycję ogłoszenia przez Komitet Roboczy przetargu na koncepcję zagospodarowania tego historycznego ob
Kategoria: PZW, źródło: pzw.org.pl, Autor: streat,
dodano: [2006-07-03 01:21:31]
Prezydium ZG PZW, obradujące pod przewodnictwem prezesa Eugeniusza Grabowskiego w dniu 1 lipca br. w Warszawie przyjęło informację o wspólnym posiedzeniu Prezydium ZO PZW w Nowym Sączu i Komitetu Roboczego ds. odbudowy Domu Kultury Wędkarskiej w Łopusznej, które odbyło się 7 czerwca br., w którym uczestniczyli przedstawiciele ZG PZW. Zaakceptowano propozycję ogłoszenia
Następnie przyjęto uchwałę w sprawie ogólnych zasad funkcjonowania łowisk specjalnych PZW oraz uchwałę w sprawie oznakowania wód użytkowanych przez PZW. Wprowadzono trzy kategorie łowisk specjalnych PZW. Będą to łowiska komercyjne, łowiska ochronne i łowiska licencyjne, zaś w uchwale określono, jakie ustalenia powinny być przyjmowane przy tworzeniu łowisk specjalnych przez zarządy okręgów PZW, gdzie mogą być utworzone łowiska i na jakich zasadach finansowych, a także jak będą oznakowane. W uchwale dotyczącej oznakowania wód użytkowanych przez PZW stwierdzono, że każdy zbiornik wodny, będący własnością PZW lub prawnie przez niego użytkowany – jezioro, rzeka, staw zaporowy, retencyjny, glinianka, torfiarka, wody powyrobiskowe i inne – przeznaczone do wędkowania, użytkowane w sposób trwały lub czasowy przez PZW, podlegają oznakowaniu w sposób umożliwiający ich identyfikację przez wędkujących. W uchwale określono wzory i kolorystykę oznakowań. Członkowie Prezydium ZG zaapelowali do członków PZW o udział w przygotowaniu oznakowań oraz o ochronę tablic przez kradzieżą i zniszczeniem.
W sprawach różnych podjęto uchwałę dotyczącą wykorzystania prawa pierwokupu nieruchomości rolnej stanowiącej Obiekt Rybacki Węgorzewo oraz zatwierdzono składy reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata i Europy w sportowych dyscyplinach wędkarskich, poza kadrami kobiet i juniorów, które postanowiono ustalić w późniejszym terminie po wysłuchaniu wniosków trenerów. Jednocześnie, na wniosek wiceprezesa Adama Zwarycza, do składu GKS powołano kol. Stanisława Wolickiego z Okręgu Mazowieckiego PZW, natomiast odwołano kol.: Jedlińskiego i Kubasiewicza.
Członkowie Prezydium ZG PZW zapoznali się z informacją o pracach naukowo-badawczych zleconych i finansowanych przez PZW w 2006 r. Obecnie prowadzi się 26 tematów badawczych, które podjęły zespoły badawcze z współpracujących z PZW uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a przede wszystkim Instytutu Rybactwa Śródlądowego.
Na zakończenie przyjęto uchwałę dotyczącą przygotowań do rozszerzenia obecności PZW w internecie oraz formy tego działania, a także zapoznano się z kolejnymi wynikami funkcjonowania portalu pzw.org.pl. Członkowie Prezydium ZG PZW otrzymali również zestawienie komentarzy zamieszczonych w portalu w zakładce ,,Wypowiedz się ...’’ od chwili jej utworzenia i ustalili, że, zgodnie ze swoimi kompetencjami, odniosą się do zawartych w nich problemach.
Rzecznik prasowy PZW
Inne z tej kategorii,
Wyślij znajomemu,
Zaproponuj własny